Foursquare badges czyli jak odblokować specjalne badże/odznaki

Foursquare umożliwia zdobywanie różnych odznak czy inaczej zwanych badży (ang. badge). Przyznawane są za zaczekowanie się w określonym jednym miejscu lub wielu miejscach. Zobacz gdzie i co trzeba zrobić aby je odblokować i otrzymać.


Rodzaje odznak w Foursquare

Są trzy rodzaje odznak

Foursquare Badge - Lista dostępnych odznak do zdobycia

Poniżej listy i informacje gdzie można zdobyć poszczególne odznaki Foursquare .


Odznaki dostępne w Polsce

Nowe badge

Sweet n' Sour Check-In Badge Sweet n' Sour Check-In Badge W popularnych Chińczykach zdobędziecie odznakę Sweet n' Sour Check-In. Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "Chinese Restaurants", lub w trzech różnych knajpach.
Earl Of Sandwich Badge Earl Of Sandwich Badge Jadasz w biegu? Zamelduj się pięć razy w jednym fastfoodzie z kanapkami oznaczonym jako ""Sandwiches" lub w trzech unikalnych miejscach
Molto Buono Bagde Molto Buono Bagde Podobno kuchnia włoska jest jedną z najlepszych. Macie ulubione jakąś ulubioną włoską restauracje? Teraz odwiedzając swoją ulubioną włoską restauracje - "Italian restaurants", pamiętaj się zaczekować. Odznakę otrzymasz za pięć czekinów w jednym miejscu lub za odwiedzenie 3 różnych restauracji.
The Life Aquatic Badge The Life Aquatic Badge Smakosze owoców morza również doczekali się własnej odznaki. Wybierając się do restauracji serwującej frutti di mare - "Seafood Restaurants", zamelduj się pięć razy w swoim ulubionym miejscu oznaczonym, lub w trzech różnych restauracjach.
European Union badge. European Union badge. Unia Europejska stworzyła odznakę, którego celem jest przypomnienie obywatelom o głosowaniu w przyszłorocznych wyborach.
Aby zdobyć odznakę w Polsce należy:
1) Polubić profil European Parliament - https://foursquare.com/europarl_en
2) Zameldować się w jednym z dwóch miejsc w Warszawie lub Wrocławiu
Warszawa: http://4sq.com/13bOjom
Wrocław: http://4sq.com/15D8yCH
AT&T Final Four Fanatic 2013 badge AT&T Final Four Fanatic 2013 bagde Polub AT&T na Foursquare (https://foursquare.com/att) a następnie zaczekuj się w "Sport bar" lub "American restaurant". W Warszawie działa np. w Hard Rock Cafe.


Lista aktywnych odznak 4sq

Foursquare Newbie Newbie Badge Pierwsza odznaka otrzymywana za pierwszy checkin na Foursqarze. Tzw. "na zachętę"
Foursquare Adventurer Adventurer Badge 10 checkinów w 10 różnych miejscach
Foursquare Explorer Explorer Badge 25 checkinów w różnych miejscach
Foursquare Superstar Superstar Badge 50 checkinów w różnych miejscach
Foursquare Bender Bender Badge Zrób 4 czekiny w dowolnym miejscu oznaczonym jako: bar, speakeasy, lounge, brewery lub night club - między godziną 7 wieczór a 3 nad ranem przez 4 dni z rzędu.
Foursquare Crunked Crunked Badge 4 checkiny w 4 różnych miejscach w ciągu jednej nocy - w godzinach od 19 do 3 nad ranem.
Foursquare Local Local Badge 3 checkiny w jednym miejscu w ciągu jednego tygodnia
Foursquare Super User Super User Badge 30 zameldowań w ciągu jednego miesiąca
Foursquare Bender Super Mayor Badge Zostań burmistrzem w 10 miejscach
Century Club Century Club Zaczekuj się w jednym miejscu 100 razy. Liczy się tylko jeden check-in jednego dnia. Nie działa w miejscach oznaczonych jako: Home, Office i School
Ten Hundred Badge Ten Hundred Badge Otrzymasz ją za 1000 czekinów
Foursquare School Night School Night Badge Zamelduj się między 3 a 5 godziną w nocy w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek.
Foursquare 9 to 5 9 to 5 Badge Zamelduj się 15 razy w ciągu 30 dni w jednym miejscu oznaczonym w kategorii głównej jako "Office" w godzinach od 9 rano do 5 po południu.
Foursquare Dogs Best Friend Dogs Best Friend Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "Dog Run" lub w 3 różnych miejscach.
Foursquare Monkey Bars Monkey Bars Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "Playground" lub w 3 różnych miejscach.
Foursquare Great Outdoors Great Outdoors Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "Parks and Out Doors" lub w 3 różnych miejscach.
Foursquare Warhol Badge Warhol Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "Art Gallery" lub w 3 różnych miejscach.
Foursquare Pizzaiolo Badge Pizzaiolo Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "Pizza Place" lub w 3 różnych miejscach.
Foursquare Zoetrope Badge Zoetrope Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "Multiplex", lub "Movie Theater", lub w 3 różnych miejscach.
Foursquare Swimmies Badge Swimmies Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "Lake", "Pond", "Pool", lub "Beach", lub w 3 różnych miejscach.
Foursquare 7-10 Split Badge 7-10 Split Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "Bowling Alley", lub w 3 różnych miejscach.
Foursquare Gym Rat Badge Gym Rat Badge Zamelduj się 10 razy w ciągu 30 dni w jednym miejscu oznaczonym w kategorii głównej jako "Gym".
Foursquare Fixer Upper Badge Fixer Upper Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "Hardware Store", lub w 3 różnych miejscach.
Foursquare Birdie Badge Birdie Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "Golf Course", lub w 3 różnych miejscach.
Foursquare Swarm Badge Swarm Badge Zamelduj się w raz minimum 50 innymi użytkownikami Foursquara w tym samym miejscu o tym samym czasie :)
Foursquare Super Swarm Badge Super Swarm Badge Tu trzeba się zaczekować razem z minimum 250 osobami w tym samym miejscu i w tym samym czasie.
Foursquare Super Duper Swarm Badge Super Duper Swarm Badge Zamelduj się razem z 500 innymi osobami w tym samym miejscu i w tym samym czasie.
Foursquare Epic Swarm Badge Epic Swarm Badge Badge Ta odznaka przyznawana jest za zaczekowanie się razem z 1000 innych osób.
Foursquare Ace Badge Ace Badge Nowy badge dla tenisistów. Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "Tennis Court", lub w 3 różnych miejscach.
Foursquare Trainspotter Badge Trainspotter Badge Odznaka dla podróżujących koleją. Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "Train Station" lub "Light Rail", albo w 3 różnych miejscach.
Foursquare Jet Setter Badge JetSetter Badge Odznaka dla podróżujących samolotem. Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "Airport", albo w 3 różnych miejscach.
Foursquare Don't Stop Believin' Badge Don't Stop Believin' Badge Lubisz śpiewać?. Aby zdobyć specjalnego badża zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "Karakoe Bar", albo w 3 różnych miejscach.
Foursquare Fresh Brew Badge Fresh Brew Badge Pijasz często kawę? Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "Coffee Shop", albo w 3 różnych miejscach, zdobędziesz odznakę Fresh Brew!
Foursquare Ski Bum Badge Ski Bum Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym "Ski Area", "Ski Chairlifts", "Ski Bar", lub "Ski Lodge", albo w 3 różnych miejscach
Foursquare Bookworm Badge Bookworm Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym "Library" lub "Bookstore", albo w 3 różnych miejscach
Foursquare Handmade Hero Badge Handmade Hero Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym "Arts & Crafts Store", lub w 3 różnych miejscach
Foursquare Vinyl Badge Vinyl Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym "Record Shop", lub w 3 różnych miejscach
Foursquare Wino Badge Wino Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym "Vineyard", "Wine Bar" lub "Wine Shop", lub w 3 różnych miejscach
Foursquare Overshare Badge Overshare Badge Zamelduj się w 10 różnych miejscach w ciągu 12 godzin.
Foursquare Baker s Dozen Badge Baker's Dozen Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "Bakery", lub w 3 różnych miejscach.
Foursquare Bento Badge Bento Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "Sushi Restaurant" lub "Japanese Restaurant", lub w 3 różnych miejscach.
Foursquare Herbivore Badge Herbivore Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "Vegetarian" lub "Vegan Restaurant", lub w 3 różnych miejscach.
Foursquare Hot Tamale Badge Hot Tamale Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "Mexican Restaurant", lub w 3 różnych miejscach.
Foursquare Porky Badge Porky Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "BBQ Joint", lub w 3 różnych miejscach.
Foursquare Fried Check-in Badge Fried Check-in Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako Fried Chicken Join, lub w 3 różnych miejscach.
Foursquare Flame Broiled Badge Flame Broiled Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "Burger Joint", lub w 3 różnych miejscach.
Foursquare Ziggy's Wagon Badge Ziggy's Wagon Badge Zamelduj się 3 razy w miejscu oznaczonym jako "Food Truck".
Foursquare Greasy Spoon Badge Greasy Spoon Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "Diner", lub w 3 różnych miejscach.
Foursquare Hangover Hangover Badge się po godzinie 2 w nocy w miejscu oznaczonym jako "Bar" a następnie w miejscu "Corporate" lub "Office" lub "School" przed godziną 8 rano. Tą odznakę można zdobyć jedynie od poniedziałku do piątku.
Foursquare Players Club Players Club Badge się po północy w jednym miescu z 49 innymi osobami (lub więcej).
Foursquare 16 Candles 16 Candles Badge Krzyknij pięć razy "birthday".
Foursquare Facing Dog Badge Facing Dog Badge Zamelduj się 8 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "yoga".
Foursquare Treat Yo Self Badge Treat Yo Self Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "spa", lub w 3 różnych miejscach.
Foursquare Mall Rat Badge Mall Rat Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "mall", lub w 3 różnych miejscach.
Foursquare Blue Note Badge Blue Note Badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "jazz", lub w 3 różnych miejscach.
Foursquare Service Badge Service Badge Zamelduj się 3 razy w jednym miejscu oznaczonym jako "Military Base".
Foursquare Munchies Badge Munchies Badge Zaczekuj się 5 razy w różnych miejscach typu: campus cafes, restaurants, food courts lub dining halls.
Foursquare Bookworm Bender Badge Bookworm Bender Badge Zaczekuj się w szkolnej bibliotece po północy.
Foursquare Campus Explorer Badge Campus Explorer Badge Zaczekuj się w 10 miejscach oznaczonych w głównej kategorii jako campus.
Foursquare Smells Like School Spirit Badge Smells Like School Spirit Badge Zaczekuj się na pięciu różnych szkolnych stadionach.
Foursquare Quad Squatter Badge Quad Squatter Badge Zaczekuj się 10 razy w miejscach oznaczonych jako quad lub commons.
Foursquare It's a girl! Badge It's a girl! Badge Zaczekuj się miejsu oznaczonym jako hospital oraz krzyknij "It's a girl!".
Foursquare It's a boy! Badge It's a boy! Badge Zaczekuj się miejsu oznaczonym jako hospital oraz krzyknij "It's a boy!".
Foursquare Joggernaut Badge Joggernaut Badge Zaczekuj się 10 razy w miejscach oznaczonych jako Track.
Foursquare Kicks Badge Kicks Badge Zaczekuj się 15 razy w miejscach oznaczonych jako Shoe Store.
Foursquare Velocipede Badge Velocipede Badge Zamelduj się 10 razy w sklepie rowerowym lub w wypożyczalni rowerów (Bike Shop lub Bike Rental / Bike Share) a otrzymasz specjalną odznakę dla rowerzystów.
Schmear Badge Schmear badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako Bagel.
Naan Sense badge Naan Sense badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako Indian Restaurant, lub w 3 różnych miejscach.
Schweinshaxen badge Schweinshaxen badge Zamelduj się 5 razy w jednym miejscu oznaczonym jako German Restaurant, lub w 3 różnych miejscach.
shutterbug badge Shutterbug badge Nowa odznaka która zastąpiła Photogenic Badge. Aby ją zdobyć należy trzy razy zaczekować się załączając fotografię.


Nieaktywne badge

Curiosity Explorer badge Curiosity Explorer badge Polub NASA na Foursquare (https://foursquare.com/nasa) a następnie zaczekuj się w science museum lub planetarium (albo w NASA visitor center). W Polsce do zdobycia np. w Muzeum Techniki NOT w Warszawie
hackathon badge Hackathon badge Aby zdobyć tą odznakę wystarczy zaczekować się gdziekolwiej i krzyknąć "Foursquare Hackathon 2013". Dostępna w dniach 5-6 stycznia 2013.
Be Robin Hood #121212concert Be Robin Hood #121212concert' badge Odznaka aktywna tylko w dniu 12 grudnia. Aby ją zdobyć należy czekując się gdziekolwiek krzyknąć: 121212concert.
Happy Halloween Happy Halloween badge Odznaka aktywna tylko w dniach 27-31 października. Aby ją zdobyć należy czekując się gdziekolwiek krzyknąć: Happy Halloween.
Zombie Swarm badge Zombie Swarm badge Odznaka rónież aktywna tylko w dniach 27-31 października. Aby ją zdobyć należy zaczekować się w jednym miejscu razem z 10 innymi osobami
Back to School Badge Back to School badge Nowa odznaka w Polsce. Należy się zameldować w dowolnym miejscu oznaczonym jako School, College lub University.
Vodafone Passport badge Vodafone Passport badge Aby ją zdobyć należy polubić stronę https://foursquare.com/vodafoneit a następnie zaczekować się w miejscu oznaczonym jako Vodafone Store, Airport lub Train Station, czyli np. na przystanku PKP.
Foursquare Photogenic Photogenic Badge Zamelduj się w trzech różnych miejscach oznaczonych jako "photobooth"
np. tu https://foursquare.com/v/z%C5%82ote-tarasy/4b4c4769f964a52068b026e3
2012 US Open 2012 US Open badge Aby ją zdobyć należy polubić stronę https://foursquare.com/usopen/list/us-open-courts a następnie zaczekować się w jednym z miejsc oznaczonym jako Tennis Court w trakcie trwania zawodów.
2012 VMA Moonman Badge 2012 VMA Moonman badge Aby ją zdobyć należy polubić stronę https://foursquare.com/vodafoneit a następnie zaczekować się w jednym z miejsc oznaczonym jako "Music Venue", "Concert Hall", "Jazz Club", lub "Rock Club".
Odznaka jest aktywna od 17 sierpnia do 6 września
Foursquare Stanley Cup badge Stanley Cup Badge Aby zdobyć odznakę "Stanley Cup" należy podążać za NHL - https://foursquare.com/nhl, oraz czekując krzyknąć "Playoffs"


Lista aktywnych odznak
Lista aktywnych odznak 2


Foursquare - tematy pokrewne

Jak odblokwoać, zdobyć odznaki?

Warszawa na Foursquare

Foursquare co to jest?